SPIN

Wystawa „Wojskowa 5. Tam był stadion”

Aneta Borkowska wtorek, 6 lipca 2021, 09:36 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 1 lipca (czwartek) o godz. 9. na wystawę Sławomira Kindziuka „Wojskowa 5. Tam był stadion”.

Pamięć jest krótka, minie jeszcze kilka lat i tylko starsi mieszkańcy miasta przechodząc obok Galerii Siedlce będą pamiętali, że w tym miejscu przez ponad 80 lat był stadion sportowy. Prezentowana w Galerii „w Bramie” wystawa fotografii historycznych „Wojskowa 5. Tam był stadion” przypomina jak bogate było w różnych okresach życie sportowe Siedlec.

Na wybudowanym w 1925 r. i zlikwidowanym w 2008 r. stadionie rozgrywali mecze ekstraklasy piłkarze WKS 22 pp, a później w niższych klasach piłkarze Pogoni, toczyli ligowe boje hokeiści i szczypiorniści, tysiące widzów oglądało zawody żużlowe, była bieżnia lekkoatletyczna i korty tenisowe, w drewnianym pawilonie grali pingpongiści.

Wystawa, która przeniesie oglądającego w nieistniejący już kwartał miasta, została przygotowana przez siedleckiego dziennikarza Sławomira Kindziuka. Autor dokonał wyboru około stu zdjęć spośród kilkuset zgromadzonych przy okazji pisania kolejnych książek: „Nie tylko piłkarze. 60 lat MKS Pogoń Siedlce”, „Nie tylko sztangiści. 30 lat WLKS Siedlce”, „90 lat futbolu w Siedlcach. Sezon po sezonie” i „Kultura fizyczna w Siedlcach”.

Wystawa czynna całą dobę do 20 października w Galerii „w Bramie” MOK, ul. Pułaskiego 7.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.