SPIN

Matury w mieście – najlepsza „Królówka”

Aneta Borkowska środa, 7 lipca 2021, 06:46 Siedlce

W tym roku do egzaminów maturalnych w Siedlcach przystąpiło 1387 uczniów liceów oraz techników. Egzamin zdało 1125, czyli 81,11 procent. Możliwość poprawki, która będzie 24 sierpnia ma 188 osób, bo tyle nie zdało tylko jednego z przedmiotów.

Wśród liceów najlepszym wynikiem może pochwalić się II LO czyli tak zwana „Królówka”, w którym maturę zdało 99,03 procent uczniów. Na drugim miejscu uplasowało się I LO czyli „Prus”, w którym egzamin zdało 98,60 procent osób. Trzecie miejsce na pudle zajmuje „Żółkiewki” czyli IV LO tu maturę zdało 96,23 procent uczniów.

Wśród techników najlepiej wypada Technikum nr 1 – tu zdało egzamin 89,86 procent uczniów. To mocno wyróżniająca się placówka, ponieważ w pozostałych technikach zdawalność jest poniżej 70, a w niektórych 50 procent.

fot. arch.

Komentarze (1)

  1. KJ dodano 2 tygodnie temu

    Gratulacje, Jednakże chciałabym nadmienić ze nie jest to taki wielki sukces bo przecież do szkoły na starcie przychodzą uczniowie z dobrymi ocenami i wynikami z egzaminów, bo przecież gro tych uczniów przez cały okres nauki pobiera korepetycje, dziwne byłoby gdyby osiągali złe wyniki, ale też są osoby które nie zdały. O nich nie mówi się zbyt wiele, bo są w masie masie uczniów giną.
    Sukces proszę Pastwa jest wtedy jak do szkoły średniej idzie z bardzo słabymi ocenami. Jestem wdową i sama wychowuję trzech synów, nie są zdolni, są raczej słabi, być może nie mają zdolności ale są też leniwi. Wszyscy zdali maturę, nie osiągnęli dobrych wyników, raczej w granicach 50 procent i poniżej, z polskiego ledwo się prześlizgnęli, nie chodzili na korepetycje bo nie było mnie na to stać, chodzili przez wakacje do dorywczych prac aby zarabiać i podreperować budżet rodzinny, pracowali również w trakcie szkoły w naszym skromnych gospodarstwie, Dwóch chciało zrezygnować ze szkoły aby moc pracować na budowie, a tylko dzięki staraniom nauczycieli z budowlanki (tak mocno znienawidzonej szkoły w całym mieście) zostali w szkole, ukończyli technikum, młodszy w tym roku zdał egzamin zawodowy i maturę, od 1 lipca pracuje w Mostostalu. Starsi już pracują. To jest proszę Państwa sukces szkoły! To jest sukces nauczycieli! Media nie mówią o szkole w której jest 300 uczniów bo po co tracić czas, media uwielbiają szkoły gdzie jest 1000 uczniów jak elektryk, królówka. Czy napisano coś o "rolniku", o "budowlance" o "samochodówce"? Tam też są uczniowie, tam też pracują nauczyciele. Bardzo jestem ciekawa jakie sukcesy odnieśliby nauczycieli renomowanych liceów i technikum gdyby podmienić im uczniów. Byłoby chyba bardzo ciekawie. KJ.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?