SPIN

„Koziołek matołek i jego przygody” oraz „Poper” już w niedzielę

Aneta Borkowska wtorek, 13 lipca 2021, 20:16 Aktualnie, Kultura

W niedzielę (25 lipca) kolejne emocje teatralne pod muralem, na które zaprasza Centrum Kultury i Sztuki. Tradycyjnie o godz. 15. spektakl dla dzieci, o godz. 20. dorosłych.

„Koziołek Matołek i jego przygody” o godz. 15:00 w ramach Teatralnych Spotkań pod muralem

Muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń! Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie czynią spektakl niezwykle ciekawym zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych starszych. Bajka jest lekturą w I klasie szkoły podstawowej. Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza. Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki.

O godz. 20:00 w ramach Teatralnych Spotkań pod muralem spektakl pt. „Poper” w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia.

Małżeństwo Szwarców drży w posadach. Drobny konflikt rozpętał okrutną i absurdalną wojnę między małżonkami. W intrygę zostaje wciągnięty tytułowy Poper, sąsiad Szwarców, dobrotliwy kawaler, który dotąd wiódł spokojne życie. Niszczycielska siła złego słowa zaczyna deformować życie bohaterów. Przyjaciel domu o wiele mówiącym imieniu Kac oraz młoda prostytutka Kulpa, stają się kolejnymi elementami tej skomplikowanej i emocjonalnej układanki. Czy bohaterom, którzy przyjmują swój los zaskakująco bezrefleksyjnie, uda się zwyciężyć swoją niemoc? Co napędza w naszym życiu zmianę? Strach przed samotnością? A może tęsknota za lepszym światem?

Sztuka izraelskiego dramaturga, pisarza i reżysera teatralnego, to fascynujący tekst, w którym humor łączy się z okrucieństwem, tragizm z absurdem, a codzienność z poezją. Autor doskonale łączy elementy komedii i tragedii, a najlepszym dowodem jego odwagi jest fakt, że do tej wybuchowej mieszanki konwencji, Levin wprowadza… piosenki. Za zachętę niech posłużą choćby dwa tytuły utworów – „Piosenka palca w nosie”, „Piosenka przedniej i tylnej potrzeby”.

Autor: Hanoch Levin / Reżyseria i scenografia: Stanisław Dembski / Obsada: Szwarciska – Katarzyna Lasota, Szwarc – Sebastian Słomiński, Poper – Michał Zieliński, Kulpa – Aleksandra Iwanowska, Kac – Mikołaj Sierociuk / MUZYCY: Magdalena Górska-skrzypce, Maria Wierzbicka-altówka, Bernard Łasecki-fagot

W razie deszczowej pogody spektakle przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Sztuki.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.