SPIN

„Maracana” ma nowego właściciela

redakcja wtorek, 13 lipca 2021, 11:01 Aktualnie, Siedlce

Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach sprzedało 4-hektarową działkę przy ul. Jana Pawła II, tzw. Maracanę za 20 mln zł netto. Cena wywoławcza wynosiła 14,5 mln. Teren kupiło przedsiębiorstwo Strus Development. Do przetargu stanęły trzy podmioty.

Działka PEC sprzedana za 20 mln zł. Fot. SPIN
Działka PEC sprzedana za 20 mln zł. Fot. SPIN

Nieruchomość ma swoją ciekawą historię. PEC nabyło ją w 2015 roku od władz miasta w drodze licytacji. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła wtedy nieco ponad 13 mln złotych brutto.

Wcześniej samorząd przez 5 lat próbował zbyć nieruchomość. Bezskutecznie. Ostrożny wobec takiej „rodzinnej” sprzedaży był ówczesny radny Andrzej Sitnik. Dopytywał prezydenta (W. Kudelskiego – od red.) o ekonomiczny aspekt zakupu działki przez siedlecki PEC wobec „służebnej roli spółki miejskiej”.

Po latach okazało się, że decyzja władz miasta i spółki okazała się słuszna, bo PEC stoi w tej chwili przed gigantycznymi inwestycjami. Chodzi o dostosowanie się do nowych, ostrych norm środowiskowych. I potrzebuje jak najszybciej dużych środków.

2 komentarze

  1. wk...y dodano 3 tygodnie temu

    strus wywali bidabloki i lądowisko śmigłowca zniknie, bedziemy zasciankiem, choc juz jestesmy.

  2. Pawel dodano 1 tydzień temu

    Ale papiez juz nie przyleci 🤣

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?