SPIN

Fryzjer oraz kucharz – „Budowlanka” uruchamia szkołę branżową II stopnia

Aneta Borkowska wtorek, 3 sierpnia 2021, 06:12 Aktualnie, Społeczeństwo

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach jako jedyna szkoła w mieście uruchamia od 1 września publiczną branżową szkołę II stopnia dla absolwentów branżowych szkół I stopnia (dawniej zawodówek).

Tym samym stwarza słuchaczom możliwość kontynuacji nauki, przystąpienia do egzaminu maturalnego oraz uzyskania dyplomu technika. Szkoła będzie funkcjonować w systemie stacjonarnym (wieczorowym) 3 razy w tygodniu. Oferta skierowana jest do osób posiadających kwalifikacje w zawodach: fryzjer – możliwość uzyskania dyplomu w zawodzie technik usług fryzjerskich, kucharz – technik żywienia i usług gastronomicznych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – technik robót wykończeniowych w budownictwie.

Kształcenie ogólne obejmuje wyłącznie przedmioty przygotowujące do egzaminu maturalnego, takie jak: język polski, język angielski, matematykę i informatykę. Natomiast kształcenie zawodowe dotyczy przedmiotów właściwych dla danego kierunku nauczania.

Nauka w szkole jest bezpłatna i trwa 2 lata. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest świadectwo ukończenia szkoły zawodowej oraz złożenie podania. Wzór podania oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły www.zsp5.edu.pl

źródło: Katarzyna Puzio-Major, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?