SPIN

KINO Z PASJĄ: Nasze miejsce na Ziemi

Aneta Borkowska piątek, 6 sierpnia 2021, 12:33 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza 19 sierpnia o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. Tym razem będzie można zobaczyć dokument „Nasze miejsce na Ziemi”.

Obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę. 8 lat pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. Hołd złożony niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć zanim będzie naprawdę za późno. Nieocenione źródło wiedzy o otaczającym nas świecie, który okazuje się znacznie bardziej niezwykły niż nam się wydaje.

Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów. Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią.

Reżyseria: John Chester / Scenariusz: John Chester, Mark Monroe / Gatunek: dokument / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2018 / Czas trwania: 92 minuty / Obsada: John Chester, Molly Chester, Matthew Pilachowski

Seans poprzedzi rozmowa z Patrycją Machałek, filolożką, która po wielu latach pracy w bibliotece pochyliła się nad praktycznym zastosowaniem ziół i roślin, które nas otaczają oraz ich obecnością w tradycji i kulturze. „Siła ziół”, „Przetwory z pomysłem” oraz „Magia polskich ziół” to trzy książki naszego gościa, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Znak i zdobyły dużą popularność wśród czytelników. Już 1 września ukaże się kolejna książka Patrycji Machałek z pomysłami na wykorzystanie roślin dziko rosnących. Autorka nie tylko barwnie opowiada o otaczającym nas świecie dzikiej przyrody, ale również uważnie słucha tego, co do powiedzenia mają uczestnicy jej spotkań autorskich. Lubi chodzić boso i dobrze jej w żółtym 😉

Razem z gościem do kina przybędą prezenty od Wydawnictwa Znak, w którym ukazują się książki Patrycji Machałek.

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.