SPIN

MPK i gminy – jest szansa na porozumienie

Aneta Borkowska wtorek, 17 sierpnia 2021, 06:37 Siedlce

Jest wstępne porozumienie i szansa, że autobusy MPK w Siedlcach od nowego roku będą wyjeżdżać do okolicznych gmin. Wczoraj odbyło się w tej sprawie spotkanie.

– Negocjacje były burzliwe, ale owocne – mówi prezes MPK Jacek Dmowski. – Strony wykonały krok ku sobie, jest wypracowane porozumienie, które teraz musi być przelane na papier – dodaje.

A porozumienie to zakłada, że gminy będą płacić MPK za każdy wozokilometr. Stawkę ustali przewoźnik. Tekst porozumienia razem z wyliczonymi stawkami będzie przygotowany do najbliższego poniedziałku. Kolejne spotkanie z gminami odbędzie się 27 sierpnia.

Przypomnijmy, że prezydent w czerwcu wypowiedział porozumienia zawarte z ośmioma gminami ościennymi w zakresie wykonywania transportu zbiorowego na ich terenach. Zgodnie z porozumieniami gminy zobowiązały się do partycypowania w kosztach niepokrytych przychodami z biletów. Czyli dopłacają brakującą różnicę. Z racji pandemii różnica ta wzrosła, a wójtowie nie chcieli jej pokryć. Wszystkie gminy za tamten rok łącznie mają do zapłaty niewiele ponad 500 tysięcy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?