SPIN

Zbudowali budy dla bezdomnych psiaków

Aneta Borkowska wtorek, 24 sierpnia 2021, 06:26 Społeczeństwo

Zakład Karny w Siedlcach przekazał stowarzyszeniu Zwierzoluby budy dla psów, które zbudowali skazani z siedleckiej jednostki penitencjarnej.

Zakład Karny wspiera działania organizacji niemal od początku jej powołania. Z okazji czwartych urodzin „Zwierzolubów” przekazał stowarzyszeniu dwie budy dla psów, które w ramach terapii zajęciowej wytworzyli skazani odbywający karę pozbawienia wolności w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Pod okiem terapeutów zajęciowych powstało już co najmniej kilkanaście przytulnych domków, które trafiły do podopiecznych „Zwierzolubów”.

Podkreślić należy, że tego rodzaju działania stanowią niezwykle ważny element procesu resocjalizacji, gdyż osadzeni przekonują się, że podjęty przez nich wysiłek spotyka się z akceptacją ze strony społeczeństwa. Opisana inicjatywa to jeden z przykładów budowania w osobach pozbawionych wolności wrażliwości na los zwierząt, poczucia własnej wartości, a także nauki konstruktywnego organizowania czasu wolnego i kreowania warunków do kształtowania nawyku permanentnej pracy,

tekst: por. Przemysław Turyk / zdjęcia: st. sierż. Marek Woliński

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?