SPIN

Koncert „Lipstick on the glass. Tribute to Maanam”

Aneta Borkowska czwartek, 26 sierpnia 2021, 09:19 Aktualnie, Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 10 września o godz. 19. na koncert „Lipstick on the glass. Tribute to Maanam”. Koncert odbędzie się w ramach Dni Siedlec 2021.

„Lipstick on the glass – Tribute to Maanam” to widowisko muzyczne prezentujące twórczość hitowego polskiego zespołu, którego liderka odeszła przedwczesną śmiercią po długiej chorobie. W koncercie usłyszeć będzie można znane wszystkim przeboje takie jak „Boskie Buenos”, „Cykady na Cykladach”, „Lipstick on the glass” i wiele, wiele innych, przy których bawiły się pokolenia.

Kompozycje Marka Jackowskiego z tekstami Kory Jackowskiej w aranżacjach oddających klimat ubiegłego stulecia zaprezentuje Orkiestra Teatru ES w składzie: Marek Matwiejczyk, Krzysztof Chromiński, Andrzej Maleńczuk, Daniel Popek i Robert Protasewicz oraz Dorota Kaczorek, której elektryzujący wokal przeniesie nas w czasy kiedy Maanam święcił tryumfy na scenach i estradach w całym kraju. Solistce towarzyszyć będzie grupa wokalno-aktorska Teatru ES w specjalnie zaaranżowanych scenkach teatralnych. Całość koncertu dopełniają: ciekawa scenografia, dynamiczne wizualizacje i materiały filmowe ukazujące prywatną stronę życia Kory. Scenariusz i reżyseria widowiska: Robert Protasewicz.

Wstęp wolny. Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 6 września w kasie CKiS. (Ilość miejsc ograniczona)

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.