SPIN

Bieg Jacka wraca do korzeni. W tym roku start z ul. Prusa

Aneta Borkowska piątek, 27 sierpnia 2021, 11:54 Sport

W niedzielę po raz 12 odbędzie się Bieg Siedleckiego Jacka. W tym roku start i meta wszystkich biegów znajdować się będzie na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

Pierwszy wystartuje półmaraton – już o godz. 8.

Trasa Półmaratonu to 3 pętle mierzące nieco ponad 7 km każda. Pierwsze 100 metrów biegniemy po bieżni, dalej drogą wewnętrzną na terenie Ośrodka Sportu do bramy wjazdowej (ok 170 m) i skręcamy w prawo w ulicę Bolesława Prusa. Kolejne ulice: Brzóski – Dąbrowskiego – Okrzei – Broniewskiego – Jagiełły (nawrotka) Jagiełły – Czerwonego Krzyża – Świrskiego – Kochanowskiego – Pułaskiego – Floriańska – 3 Maja – Wyszyńskiego – Prusa. Po pierwszej pętli nie wbiegamy na stadion, biegniemy prosto ulicą Prusa kolejną pętlę. Wjazd na Ośrodek będzie zablokowany barierkami. Dopiero po ostatniej, trzeciej pętli skręcamy na teren Ośrodka i kierujemy się na metę na stadionie lekkoatletycznym.

Bieg na 5 km na 5 km i Nordic Walking o godz. 11.

Trasa biegu jest bardzo zbliżona do trasy półmaratonu. Jest to jedna pętla. Start i meta znajdują się w tym samym miejscu na bieżni stadionu lekkoatletycznego. Start z bieżni stadionu lekkoatletycznego (100 m) – drogą wewnętrzną do ulicy Prusa (170 m) i w prawo – Jagiełły (nawrotka) Jagiełły – Czerwonego Krzyża – Świrskiego – Kochanowskiego – Pułaskiego – Floriańska – 3 Maja – Wyszyńskiego – Prusa.

Po godzinie 12. na bieżni stadionu lekkoatletycznego będą rywalizować dzieci. Przed startami będzie także wspólna rozgrzewka.

źródło: Bieg Jacka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?