SPIN

VI Spartakiada Integracyjna

Aneta Borkowska wtorek, 14 września 2021, 08:28 Społeczeństwo

Blisko 100 osób z niepełnosprawnościami, korzystających z 5 placówek wsparcia dziennego, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, weźmie udział 21 września w VI Spartakiadzie Integracyjnej w Skórcu.

Początek o godz. 10:30 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

– Impreza ma na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz wspieranie integracji osób niepełnosprawnych. Uczestnicy będą zmagali się w konkurencjach sprawnościowych przystosowanych do ich możliwości – mówi Beata Mańkowska, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej WTZ w Skórcu.

Wśród konkurencji pojawią się m.in.: wyścigi rzędów, kręgle i rzut do celu. Zwycięskie drużyny zostaną nagrodzone pucharami, a każdy uczestnik otrzyma medal. Nie zabraknie też dyskoteki na świeżym powietrzu i obiadu.

Wydarzenie współorganizowane jest przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu, Uczniowski Klub Sportowy „Naprzód” Skórzec oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?