SPIN

Siedlecka Fala Bluesa

Aneta Borkowska środa, 22 września 2021, 09:15 Aktualnie, Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 1 października (piątek) o godz. 19. do sali Podlasie na Siedlecką Falę Bluesa. Na scenie zaprezentują się zespoły: Wolni Jak Motyle, Blues Project oraz Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore.

Siedlecka Fala Bluesa to już obowiązkowa pozycja w jesiennym kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Co roku fani dobrej bluesowej muzyki mają okazję wysłuchać w sali „Podlasie” niezwykłych koncertów w wykonaniu siedleckich zespołów i zaproszonych gwiazd.

Zespoły Wolni Jak Motyle i Blues Projekt są już doskonale znane siedleckiej publiczności. Są stałymi gośćmi Siedleckiej Fali Bluesa, regularnie występują także podczas Gitariady. W swoim repertuarze mają autorskie aranżacje rockowych i bluesowych standardów polskiej i zagranicznej muzyki, a także własne kompozycje. W skład obu zespołów wchodzą znakomici siedleccy muzycy, którzy gwarantują muzyczną ucztę na bardzo wysokim poziome.

Blues Projekt: Agnieszka Skup – wokal / Leszek Michalak – harmonijka, wokal / Michał Skup – gitara / Jacek Zdanowski – gitara basowa / Grzegorz Baran – / perkusja

Wolni Jak Motyle: Iwona Kobylińska – śpiew / Wioletta Skup – flet, instrumenty klawiszowe / Jerzy Politowski – gitara basowa / Piotr Franczuk – gitara / Mateusz Mazurek – gitara / Piotr Sidrowicz – perkusja

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore to zespół, który wystąpi na zakończenie Siedleckiej Fali Bluesa 2021. Jack Moore jest młodym, niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy, z którym karierę zaczynał jego ojciec. Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Drugim bardzo ważnym członkiem zespołu jest Łukasz Gorczyca – basista, kompozytor, znany ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Iwona Węgrowska, Lora Szafran, Patrycja Kosiarkiewicz, Jacek Kawalec, Maciej Maleńczuk, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Obok Moore′a i Gorczycy na scenie sali widowiskowej „Podlasie” pojawi się również Tomek Dominik – jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy. Na gitarze solowej w tym projekcie gra Bogdan Topolski – pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor i producent. Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski – pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove, a w sierpniu mogliśmy wysłuchać go w duecie z Łukaszem Gorczycą podczas sierpniowego koncertu w ramach MOK Summer Music Festival 2021, gdzie zaprezentował utwory ze swojej solowej płyty „Pioseni o miłości”.

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore: Jack Moore – gitary / Szymon Pejski – wokal / Bogdan Topolski – gitary / Łukasz Gorczyca – bas / Tomek Dominik – perkusja

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.