Drugie zwycięstwo siatkarzy

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 października 2021, 05:31 Sport

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Siatkarze KPS Siedlce doskonale rozpoczęli sezon. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy wygrali wyjazdowe spotkanie z Olimpią Sulęcin 3:2 (25:18, 25:18, 22:25, 29:31, 15:10).

Siedlecki zespół doskonale rozpoczął spotkanie w Sulęcinie, dwie pierwsze partie spotkania KPS wygrał do 18 i wydawało się, że siedlczanie mogą wrócić z dalekiego wyjazdu z kompletem punktów. Ambitni gospodarze nie pozwolili jednak aby mecz zbyt szybko się skończył, Olimpie wygrała trzecią partię 25:22 i pozostała w grze. Niezwykle zacięta była czwarta partia meczu, zespoły dostarczyły kibicom mnóstwo emocji, a w rozgrywanej na przewagi końcówce seta górą okazali się gospodarze, którzy wygrali 31:29. O zwycięstwie w meczu miał zatem zadecydować tie-break. W „secie prawdy” KPS nie pozostawił rywalom złudzeń i wygrał pewnie 15:10, a cały mecz 3:2.

MVP został wybrany Adam Lorenc. To drugie z rzędu wyróżnienie dla atakującego siedleckiej drużyny.

W sobotę (9 października) KPS zagra na wyjeździe z Krispolem Września. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS