SPIN

Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży Debiut

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 października 2021, 08:30 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 października (piątek) o godz. 9. do sali „Podlasie” na Ogólnopolski Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży Debiut.

Konkurs ma na celu: prezentację i popularyzację dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, wspieranie oraz promocję twórczości artystycznej, rozwijanie zdolności wokalnych oraz kultury scenicznej, propagowanie polskiej kultury muzycznej, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Konkurs jest imprezą otwartą, w której mogą brać udział dzieci i młodzież w następujących kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI, szkoły podstawowe klasy VII-VIII, szkoły ponadpodstawowe.

W poszczególnych kategoriach wiekowych laureaci konkursu otrzymują nagrody pieniężne oraz dyplomy, każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom za udział, a zdobywca Grand Prix – statuetkę i nagrodę pieniężną.

Z okazji Jubileuszu Konkursu, koncert laureatów uświetni recital Moniki Urlik! W 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie TVP2 Bitwa na głosy. 9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany „Nie wie nikt”. W pracy nad albumem wspomagali ją m. in. Aleksander Milwiw-Baron oraz Marek Błaszczyk. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty. W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce. Współpracuje z teatrem 6 Piętro w Warszawie, a także z wieloma polskimi artystami. Prowadzi mistrzowskie warsztaty wokalne w całym kraju. Jest członkiem jury wielu festiwali i konkursów muzycznych m. in w Krakowie, Koninie, Warszawie i Poznaniu. Obecnie pracuje nad kolejnym albumem ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqustem.

Koncert laureatów i recital Moniki Urlik 16 października (sobota) o godz. 15:00.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.