SPIN

Kibice składają się na Pogoń

Aneta Borkowska piątek, 29 października 2021, 13:35 Sport

Fani drugoligowego zespołu piłkarskiego z Siedlec zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Chcą w ten sposób pomóc drużynie w utrzymaniu się w centralnych rozgrywkach. Celem jest 800 tys.

Akcja ruszyła pod hasłem „Ratuję Pogoń”. Organizatorzy liczną, że w zbiórkę zaangażują się ci, którym najbardziej zależy na dalszym funkcjonowaniu Pogoni – kibice, rodzice dzieci z Akademii i lokalni przedsiębiorcy.

Pieniądze mają pozwolić na spłacenie zobowiązań i spokojne planowanie działań w nowym roku. Zbiórce ma też towarzyszyć głęboka reforma finansowa, która obniży koszty funkcjonowania klubu. Do tej pory ten wydawał więcej niż wynosiły jego dochody.

Pogoń Siedlce powstała w 1944 roku. Przez lata wychowała pokolenia zawodników takich jak Artur Boruc, Jacek Kiełb, Maciej Rosołek czy Konrad Gołoś. Jest największym klubem regionu, reprezentując Siedlce na szczeblu centralnym.

Zbiórka dostępna jest TUTAJ

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?