SPIN

Spektakl „Opowieść wigilijna”

Aneta Borkowska środa, 17 listopada 2021, 06:19 Kultura

W niedzielę (21 listopada) o godz. 16:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Opowieść wigilijna” w wykonaniu aktorów Teatru Baj Pomorski z Torunia.

„Opowieść wigilijna” rozgrywa się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Jest to teatralna opowieść o Scrooge’u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby, któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, dane mu zostaje przeżyć spotkanie z trzema duchami. Duch przeszłych Wigilii pozwala mu wrócić w przeszłość, drugi duch pokazuje mu wigilijny wieczór jego biednego pracownika oraz siostrzeńca, duch przyszłych Wigilii przychodzi natomiast do Scrooge`a, aby odkryć przed nim smutną przyszłość – jego śmierć i rozkradanie tak troskliwie zbieranego majątku. Spotkania te przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge’a i budzą w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd.

Spektakl grany w planie aktorskim oraz lalkowym jest przejmującym wyrazem przesłania Bożego Narodzenia.

Autor: Karol Dickens / Przekład: Krystyna Tarnowska / Reżyseria i adaptacja: Czesław Sieńko / Scenografia: Joanna Braun / Muzyka: Robert Łuczak / Choreografia: Piotr Suzin / Czas trwania: 100 min. (z przerwą) / Od lat: 7.

Obsada: Jacek Pietruski (Ebenezer Scrooge), Grażyna Rutkowska-Kusa, Agnieszka Niezgoda, Anna K. Chudek, Dominika Miękus, Andrzej Korkuz, Jacek Pysiak, Mariusz Wójtowicz, Andrzej Słowik, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Parda, Marta Parfieniuk-Białowicz, Krzysztof Grzęda
oraz Wojciech Domański, Andrzej Kolankowski, Bogdan Olszewski, Sławomir Marks

Rezerwacje i bilety dostępne w kasie CKiS (tel. 25 794 31 89) oraz online: TUTAJ

Spektakle dla szkół odbędą się w dniach: 22, 23 i 24 listopada o godz. 9:00 i 11:30.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.