SPIN

Żałoba na terenie miasta

Aneta Borkowska czwartek, 18 listopada 2021, 15:08 Aktualnie, Siedlce

W związku z tragiczną śmiercią Franciszkanina o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego, posługującego w parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach, prezydent Andrzej Sitnik ogłosił 19 listopada żałobę na terenie miasta.

Na znak żałoby flagi miasta na masztach będą opuszczone do połowy lub przepasane kirem. Imprezy zaplanowane na jutrzejszy dzień nie będą odwołane.

Przypomnijmy z dotychczasowych ustaleń prokuratury okręgowej wynika że 11 listopada wieczorem duchowny wyszedł na spacer do parku miejskiego, gdzie doszło do pobicia. Po godzinie 20. pokrzywdzonego znalazło dwóch przechodniów, którzy wezwali pogotowie. Po kilku godzinach zakonnik zmarł. Śledczy ustalają narzędzie, którym doszło do popełnienia przestępstwa.

Dziś (18 listopada) w Siedlcach rozpoczną się uroczystości pogrzebowe. W godzinach 18.30-22.00 w kaplicy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach odbędzie się czuwanie modlitewne przy ciele zmarłego. Jutro (19 listopada) o godz. 19. w katedrze siedleckiej będzie sprawowana msza żałobna. W sobotę o godz. 11:00 w Szumowie, w diecezji łomżyńskiej będzie sprawowana msza pogrzebowa. Ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

3 komentarze

 1. mieszkanka dodano 6 miesięcy temu

  Chyba już kogoś poniosło za bardzo. Rozumiem, że zginął młody człowiek, że to zdarzenie tragiczne, ale żałoba? Takie żałoby ogłasza się przy znanych osobach, które coś dla miasta znaczą lub nie wiem po jakimś wypadku masowym. Tu ewidentnie ktoś bardzo chciał się podlizać kościołowi, bo gdyby to nie był ksiądz to nikt by na taki pomysł nie wpadł.

 2. mieszkaniec dodano 6 miesięcy temu

  Następne miejsce kultu się robi. Za raz nowy krzyż stanie. A facen poszedł sobie późnym wieczorem do parku. Czy myślał co robi?

  • ten co chodził... dodano 6 miesięcy temu

   po parku późnym wieczorem, nieraz i po 20 ? Mnie też samobójcą nazwiesz ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?