SPIN

Chorych nie ubywa, ale więcej osób chce się zaszczepić

Aneta Borkowska środa, 24 listopada 2021, 16:02 Siedlce

Trudna sytuacja w szpitalu tymczasowym. Na sto łózek dziś na godzinę 12 hospitalizowanych było 99 pacjentów z covid-19. Wolne miejsca jeśli się pojawią to natychmiast są zajmowane przez kolejnych zakażonych.

– W ciągu ostatniej doby wypisaliśmy 8 osób, a 4 zmarły – mówi rzeczniczka szpitala Barbara Jakubczyk. – Niestety w większości mamy pacjentów niezaszczepionych i wielu z nich potrzebuje respiratora – dodaje.

Władze szpitala zauważyły jednak wzrost zainteresowania szczepieniami, a w związku z tym placówka wydłużyła godziny działania punktu. Zaszczepić można się od godziny 15 do 20.

– Obecnie wykonujemy około tysiąc szczepień tygodniowo i jest to wzrost o około 40 procent w stosunku do czasu wakacyjnego – tłumaczy rzeczniczka. – Dodatkowo od grudnia będziemy jeszcze wprowadzać dwa dni gdzie zaszczepić się będzie można od 8 do 20 – dodaje.

A w związku z rosnącą liczbą zakażeń covid-19 szpital ogranicza odwiedziny u pacjentów. Te odbywają się tylko za zgodą lekarza prowadzącego. Rzeczy potrzebne bliskim można we wtorki i piątki w godzinach od 16 do 18 przekazać ochroniarzom, w wyjątkowych przypadkach także w inne dni.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?