SPIN

Kino Seniora: „Bo we mnie jest seks”

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 grudnia 2021, 07:09 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza 13 grudnia o godz. 12. na cykl Kino Seniora. Tym razem będzie można obejrzeć dramat „Bo we mnie jest seks”.

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym ludziom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem i Luckiem, kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL-u. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie.

Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz / Scenariusz: Katarzyna Klimkiewicz, Patrycja Mnich / Gatunek: biograficzny, dramat / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2021 / Czas trwania: 105 minut / Obsada: Maria Dębska, Leszek Lichota, Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Bartłomiej Kotschedoff, Katarzyna Obidzińska, Borys Szyc

„Bo we mnie jest seks” to ważny fragment życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.