SPIN

Karetka dla szpitala wojewódzkiego

Aneta Borkowska środa, 8 grudnia 2021, 17:20 Siedlce

Do szpitala wojewódzkiego trafił w pełni wyposażony ambulans zakupiony przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego. Dodatkowy samochód zastanie wykorzystany przez medyków w walce z koronawirusem.

– Będzie służył do przewozu chorych, między szpitalami lub na badania. To znacznie usprawni proces hospitalizacji pacjenta zakażonego – mówi Marcin Kulicki prezes zarządu szpitala. – To ogromna pomoc w walce z niewidzialnym wrogiem za którą bardzo serdecznie dziękujemy- dodaje.

Od początku grudnia 2020r. funkcjonuje Szpital Tymczasowy COVID-19. Przez ten rok hospitalizowanych w nim było ponad 1000 pacjentów.

– Rok temu we współpracy ze szpitalem zorganizowaliśmy szpital tymczasowy na 100 łóżek. Wiemy więc, jak ważny dla współczesnej medycyny jest nowoczesny sprzęt. Dlatego dziś, za pośrednictwem Fundacji przekazujemy szpitalowi doskonale wyposażoną karetkę. Umożliwi ona szybki i bezpieczny transport pacjentów zarówno do szpitala, jak również do specjalistycznych poradni diagnostycznych – mówi Maciej Przybyła, dyrektor zarządzający pionem strategii i wsparcia biznesu.

Koszt zakupu karetki wyniósł pół miliona złotych.

fot. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?