SPIN

Świąteczne Drzewko Życzeń

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 grudnia 2021, 15:25 Społeczeństwo

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas rodzącej się nadziei na lepsze jutro. To czas życzeń kierowanych do rodziny, przyjaciół, znajomych.  Życzenia te mają za zadanie sprawić radość, wyrazić pozytywne emocje, przekazać słowa, które mogą wzbudzić w nas refleksję nad mijającym czasem. Życzenia z reguły kierowane są do najbliższych, a przecież ich odbiorcą może być każdy z nas.

Dlatego też zostanie zorganizowana akcja pod hasłem Świąteczne Drzewko Życzeń. Odbędzie się w weekend poprzedzający  Święta Bożego Narodzenia czyli 17,18 oraz 19 grudnia  w Galerii Siedlce (wejście przy placu Bankowym).

Dzieci z Siedlec i powiatu siedleckiego jako posłańcy dobrych życzeń przekażą je Św. Mikołajowi, który osobiście w godzinach od 11.00 do 15.00 będzie  z wielką radością witać dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Życzenia mogą zostać dostarczone w wersji pisemnej na kartce świątecznej zrobionej w domu lub napisane w obecności Świętego Mikołaju w Galerii Siedlce i wrzucone do pudełeczka przy Drzewku Życzeń. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami przeczyta skrupulatnie wszystkie życzenia.

W podziękowaniu za piękne intencje przyniesione przez dzieci, czekać na nich będą pyszne cukierki rozdawane przez pomocników Świętego Mikołaja. Podczas świątecznej akcji nie zabraknie wielu uśmiechów, serdeczności i drobnych upominków.

Ale to nie koniec! Na dzieci, które napiszą życzenia będą czekały sanie, w których to będzie można sobie zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Finał akcji Świąteczne Drzewko Życzeń nastąpi 6 stycznia 2022 roku gdzie życzenia – te najpiękniejsze zostaną nagrane przez radnych miasta Siedlce i popłyną w świat dzięki Social Mediom.

autorzy: Iwona Maria Orzełowska oraz Mariusz Dobijański, Radni Miasta Siedlce

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?