SPIN

Karetka „na emeryturze” trafiła do studentów UPH

Aneta Borkowska środa, 15 grudnia 2021, 13:20 Aktualnie, Siedlce

Dzięki niej nauczą się jak wygląda realna praca w ambulansie. W pełni wyposażona karetka trafiła do studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Pojazd będzie służył do nauki na kierunkach ratownictwo medyczne oraz pielęgniarstwo.

– To ogromna pomoc, bo studenci będą ćwiczyć już nie tylko w sali czy z manekinem, ale w środku karetki gdzie jest ograniczona przestrzeń – mówi Jakub Radziszewski, lekarz i dziekan wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. – Nauczą się jak wygląda wyposażenie ambulansu, jak się w nim poruszać, gdzie są sprzęty, a gdzie leki – dodaje.

To podniesie jakość kształcenia, ale i da większą pewność studentom, którzy po pierwszym roku trafią na praktyki.

– Pierwsze zajęcia nie były łatwe, bo sama nauka poruszania się po karetce nie jest taka prosta, nie wiedzieliśmy gdzie co leży, gdzie się odwrócić i po co sięgnąć – mówi studentka II roku ratownictwa Olga Bielińska.

Karetka przez kilka lat służyła w Pogotowiu Ratunkowym w Płocku. Po przejściu na emeryturę została zakupiona przez marszałka i przekazana do Centrum Symulacji Medycznych.

fot. UPH

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?