SPIN

„Chciałem tylko dobrze zakończyć rok”

Aneta Borkowska piątek, 31 grudnia 2021, 19:33 Siedlce

Jednych zmobilizował do włączenia się do akcji charytatywnej, innym dał do myślenia. Marek Ilczuk to taksówkarz, który wczoraj rozgrzał social media.

„Cześć,
jestem taksówkarzem w siedleckiej korporacji Plus Taxi i jeżdżę z numerem bocznym 13.
Noc sylwestrowa to dla taksówkarza czas dużej ilości zleceń w związku z tym chciałbym cały utarg z tego dnia przeznaczyć na wsparcie leczenia małej wojowniczki Nataszki Żółkowskiej.
Jeżeli tej nocy zamówicie taksówkę i traficie właśnie na mnie to obiecuję, że każda złotówka, którą pokaże taksometr będzie przekazana dla dziewczynki.”

Ten wpis Marek Ilczuk zamieścił wczoraj na jednej z grup pomocowych i w ciągu kilku godzin podzieliły się nim setki osób. Okazało się, że przykład z taksówkarza wzięli inni.

– Nie potrafię powiedzieć dlaczego wpadłem na ten pomysł – przyznaje w rozmowie z nami. – To był impuls. Chyba chciałem po prostu dobrze zakończyć ten rok, a że wspierałem Nataszkę już wcześniej, to tak po prostu wyszło – dodaje po chwili namysłu.

Pan Marek przyznaje, że już wczoraj wieczorem dostawał wiadomości, że osoby chcą go „zamówić” na dzisiejszy wieczór i noc, ale to czy klient na niego trafi, będzie przypadkiem. Dlatego korzystam z okazji jak najszybciej.

– Teraz, mam wrażenie, mamy taki smutny czas, gdy coraz więcej jest wokół nas hejtu, negatywnych emocji, złych informacji, nie lubię tego – mówi spokojnie pan Marek.

Mijamy zalew, jedziemy Okrężną, potem Kraszewskiego i Partyzantów. Rozmawiamy o życiu, krytyce, a nawet działalności Lewandowskich. Jest przyjemnie.

Mama Nataszy pod wczorajszym wpisem pana Marka nie kryła wzruszenia. Mi też ten taksówkarz z „trzynastką” na boku, poprawił dzień. Nataszka to 4-letnia siedlczanka, która cierpi na nowotwór złośliwy. Pieniądze zbierane są na leczenie.

Byłabym zapomniała….
Po wpisie pana „Trzynastki” pojawiły się kolejne informacje. Taką samą kwotę jaką utarguje dzisiaj ten miły taksówkarz, przekaże jego korporacja oraz zaprzyjaźniona z nim firma, a jego przyjaciel przekaże 5 złotych za każdy przejechany kilometr.
Śniegu dzisiaj nie ma, ale efekt kuli śnieżnej jest…

Komentarze (1)

  1. Miłego dnia dodano 3 tygodnie temu

    Od razu przyjemniej się robi czytając takie wiadomosci

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?