SPIN

Noworoczny mecz rugby po raz 13

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 stycznia 2022, 07:59 Sport

Już po raz trzynasty siedleccy rugbiści powitali Nowy Rok rozegraniem integracyjnego „Noworocznego Meczu Rugby”, było to pierwsze spotkanie w naszym mieście w tym roku.

O godzinie 13:00 na treningowym boisku ARMS przy ul. Jana Pawła II stawili się pełnoletni zawodnicy WFS Siedlce Veterans, Pogoni Siedlce i Miejskiego Klubu Rugby. Dodatnia temperatura i lekki deszczyk sprawiły, że w tym roku zawodników było więcej niż kibiców zwanych rezerwą. Uczestnicy noworocznej zabawy podzielili się na dwa zespoły tradycyjnie nazwane od koloru meczowych koszulek Trutniami (żółto-czarne barwy WFS Siedlce), których kapitanem był Marek Kisieliński i Trójkolorowymi (czerwono-żółto-niebieckie barwy koszulek Pogoni) „dowodzonymi” przez Wojciecha Plichtę (najstarszy zawodnik, rocznik 1961). Punktowano tradycyjnie tylko przyłożenia, pierwsze w 2022 roku zdobył Eryk Bobryk dla „Trójkolorowych” o godzinie 13:06. Mecz był jak zwykle zacięty i wyrównany, wprawdzie pierwsze punkty zdobyli Trójkolorowi, ale cztery przyłożenia Trutni dało im wygraną pierwszą połowę 20:5. Po zmianie stron przeważali Trójkolorowi ale nie zdołali odrobić strat w pierwszej odsłony i mecz zakończył się wygraną Trutni 35:25. Wprawdzie miękkie boisko amortyzowało upadki szarżowanych i szarżujących, ale wszyscy żałowali, że śnieg zniknął dwa dni wcześniej, a z nim nieco noworocznego klimatu. Po meczu drużyny pozowały do zdjęć z kibicami, a następnie przyszedł czas na noworoczne życzenia, głównie sportowe, oczywiście na zakończenie zawodnicy obiecali stawić się na kolejnym meczu za rok i to w szerszym gronie…

Siedlce 01.01.2022, godz. 13:00, Towarzyski

Trutnie v Trójkolorowi 35:25 (20:5)

Składy i punkty: Trutnie- Arkadiusz Antoniak 5, Grzegorz Chomka 5, Marek Kisieliński, Marcin Krzesiński 5, Artur Lewczuk 5, Paweł Narojek, Maciej Panasiuk, Piotr Rytel 5, Michał Sidoruk 5, Mariusz Siwiec 5, Tomasz Wiśniewski, Daniel Zychowicz; Trójkolorowi- Łukasz Baca, Eryk Bobryk 15, Jarosław Borkowski II, Adrian Chóściel, Natan Jurzyk, Mateusz Krasuski, Dominik Nowiński 5, Wojciech Plichta, Grzegorz Toczyski, Paweł Wieja, Michał Wierzejski, Łukasz Wiśniewski. Sędzia- Piotr Wedziuk. Rezerwa-  Tomasz Barczak, Marek Fedorowicz, Krzysztof Kisieliński, Paweł Kuligowski, Mariusz Myrcha, Marcin Pisarek, Krzysztof Rusinek, Piotr Szkop, Jacek Wierzbicki. Zbigniew Wyrębiak.

autor: Jacek Wierzbicki / zdjęcie arch.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?