SPIN

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 stycznia 2022, 07:26 Społeczeństwo

Dzień dziś wesoły! – pod takim hasłem już po raz dziewiąty odbędzie się w Siedlcach Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego, orszak przejdzie ulicami Siedlec. W tej edycji na skróconej trasie.

Orszak rozpocznie biskup Kazimierz Gurda modlitwą Anioł Pański na placu przed kościołem św. Stanisława. Następnie Trzej Królowie wsiądą do królewskiego pojazdu i wyruszą w stronę siedleckiej katedry. Na trasie orszaku uczestnicy będą mogli obejrzeć centralną scenkę – Dwór Heroda i walkę dobra ze złem.

Odgrywane podczas orszaku scenki będą przygotowywane przez wspólnoty Domowe Kościoła, rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza z Centrum Kultury i Sztuki, a także Grupę Literacką „Witraż” z Miejskiego Ośrodka Kultury. Orszak poprowadzi Jan Jaroszyński w towarzystwie młodzieży, która będzie śpiewać kolędy zachęcając do wspólnego kolędowania uczestników orszaku.

Na zakończenie orszaku przewidziany jest ciepły poczęstunek dla uczestników wydarzenia. Zapraszamy także udziału w koncercie kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce, który uświetni tegoroczny Orszak Trzech Króli. Występ w katedrze siedleckiej w godzinach od 14:30 do 15:00, zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?