SPIN

Coraz więcej uczniów z koronawirusem

Aneta Borkowska czwartek, 20 stycznia 2022, 16:28 Siedlce

W co drugiej placówce oświatowej w mieście wykryto zakażenia koronawirusem. W tej chwili to 27 szkół. W związku z tym coraz więcej klas przechodzi na naukę zdalną.

– W sumie zakażonych mamy 104 osoby, 60 przypadków jest wśród uczniów, 44 u nauczycieli – mówi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Joanna Like. – Na kwarantannie przebywają 152 osoby z personelu i ponad 2 tysiące uczniów – dodaje.

W siedmiu przedszkolach zakażonych jest 4 nauczycieli i 7 przedszkolaków / w dziesięciu szkołach podstawowych 21 nauczycieli i 31 uczniów / w pięciu szkołach ponadpodstawowych 6 nauczycieli i 14 uczniów / w dwóch liceach 8 nauczycieli i 3 uczniów / na dwóch uczeniach 4 wykładowców i 5 studentów / w ośrodku szkolno-wychowawczym 2 nauczycieli. Na razie zakażeń nie wykryo w żłobku.

W Siedlcach i powiecie siedleckim wykryto minionej doby 126 przypadków koronawirusa.

4 komentarze

 1. zyx dodano 4 miesiące temu

  Tego można było się spodziewać. Wystarczy obserwować jak zachowuje się młodzież szkolna w autobusach, przed i w galerii i w wielu miejscach gdzie jest obowiązek noszenia maseczek. Pomijam fakt organizowania studniówek i innych imprez o charakterze masowym. Młodzi chcą się bawić, to zrozumiałe. A gdzie są władze oświatowe, dyrektorzy szkół i nauczyciele by informować o zagrożeniach oraz wymagać respektowania przyjętych norm postępowania. Nie wiem czy straż miejska nie mogłaby włączyć się w egzekwowanie przestrzegania zasad sanitarnych w okresie pandemii.

 2. Czytelniczka dodano 4 miesiące temu

  Było do przewidzenia, tak będzie do końca kwietnia, kwarantanny, hybryda i stacjonarka. Szkoły to duże skupiska ludzi. W maju się trochę może uspokoi. Będziemy się nawzajem zarażać, miejmy nadzieję, że w maju sobie poradzimy z wirusem.

 3. Siedlczanka dodano 4 miesiące temu

  W autobusach tylko starsi ludzie mają maski. Młodzież szkoda gadać. Dzieci szybciej nałożą niż nastolatkowie. A co ich obchodzą inni…

 4. Czytelniczka dodano 4 miesiące temu

  No i mamy zdalne 🙁

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?