SPIN

PeHa przejdzie remont. Będzie nie do poznania

Aneta Borkowska czwartek, 10 lutego 2022, 13:46 Siedlce

Wreszcie po kilkudziesięciu latach zostanie gruntownie przebudowany. Dziś została podpisana umowa na remont uczelnianego klubu studenckiego PeHa. Obiekt o powierzchni 750 metrów kw będzie nie do poznania.

– Sercem tego miejsca będzie sala widowiskowa, przeznaczona dla 70-80 osób. W pełni wyposażona w instalacje sceniczne, oświetlenie, nagłośnienie – mówi kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego Michał Kowal. – Będzie to sala wielofunkcyjna, przeznaczona zarówno do działalności teatralnej, koncertowej, konferencyjnej ale także kinowej – dodaje.

Powstanie także sala, która będzie pełniła funkcje świetlicy, ale także będzie zapleczem przy organizowanych imprezach. W piwnicach powstaną garderoby. Klub studencki będzie w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, uczelnia wybuduje także windę.

– To dla nas bardzo ważna inwestycja, bo uczelnia to nie tylko sama nauka, ale także życie kulturalne – mówi rektor Mirosław Minkina. – Myślę, że ośrodek będzie działał prężnie i przyciągnie studentów, ale będzie także otwarty dla wszystkich mieszkańców Siedlec i regionu. Każdy tu będzie mile widziany – dodaje.

Zgodnie z umową przebudowa pomieszczeń zostanie zakończona 10 października. Koszt prac to 2 mln 600 tysięcy złotych. Środki uczelnia pozyskała z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach zwiększenia subwencji. Koszt widny to 900 tysięcy.

wizualizacje UPH

Komentarze (1)

  1. :) dodano 5 miesięcy temu

    Ładnie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?