SPIN

UPH otoczy opieką studentów

Aneta Borkowska czwartek, 24 lutego 2022, 15:34 Siedlce

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny nie zostawi bez pomocy swoich ukraińskich studentów i pracowników. Uczelnia opublikowała list, w którym deklaruje wsparcie dla całego społeczeństwa ukraińskiego.

Drogie Studentki i Doktorantki, Drodzy Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Obywatele Ukrainy,

w godzinach porannych 24 lutego br. na oczach całego świata doszło do dramatycznych wydarzeń na terytorium Ukrainy. Wobec ataku wojsk Federacji Rosyjskiej na integralność terytorialną suwerennego państwa ukraińskiego, aktu rażąco naruszającego zobowiązania międzynarodowe i podstawowe prawa człowieka Społeczność Akademicka naszego Uniwersytetu wyraża głębokie zaniepokojenie i przekazuje wyrazy solidarności ze studentami, doktorantami, pracownikami i całym społeczeństwem Ukrainy.

Pragnę zapewnić, że w tych trudnych chwilach jesteśmy z Wami i możecie liczyć na wszelkie możliwe wsparcie.

Jednocześnie wyrażam nadzieję, że zwycięży pokój i niepodległa Ukraina będzie częścią wolnej społeczności międzynarodowej.

Kolegium rektorskie UPH

Na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym studiuje 15 Ukraińców, jest 3 wykładowców. Uczelnia jest z nimi w stałym kontakcie.

– Jesteśmy przygotowani aby wesprzeć naszych studentów, mamy system zapomóg gdyby była taka konieczność, bo zdajemy sobie sprawę, że być może będzie taka sytuacja, że dochody rodziców będą zagrożone – mówi rzeczniczka UPH Beata Gałek. – Oprócz wsparcie materialnego jesteśmy gotowi udzielić tez pomocy psychologicznej.

Jak dodaje rzeczniczka część osób skontaktowała się już z bliskimi, ale niestety niektórym się to na razie nie udało.

Komentarze (1)

  1. . dodano 1 rok temu

    "Na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym studiuje 15 Ukraińców" – naprawdę tak niewiele? 😮

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?