SPIN

Na placu Sikorskiego ma powstać fontanna

Aneta Borkowska środa, 23 marca 2022, 15:36 Siedlce

Są szanse, że już niedługo plac Sikorskiego przestanie straszyć. Agencja Rozwoju Miasta ogłosiła przetarg na kapitalny remont nawierzchni. A dodatkowo ma powstać tam fontanna.

– Od razu zaznaczę, że nie będzie tam betonozy, bo nie dojdzie ani jeden gram betonu – mówi Paweł Truszkowski, prezes ARMS. – Nie zmienimy przeznaczenia placu, nadal będą tam mogły odbywać się koncerty czy kino plenerowe – dodaje.

Fontanna, która tam stanie będzie taka sama jak ta przy Galerii, ale będzie miała więcej strumieni. Także będzie podświetlana. Inwestycja ma powstać do 15 lipca. Agencja przeznaczyła na nią milion 200 tysięcy złotych.

6 komentarzy

 1. Marcino5 dodano 8 miesięcy temu

  Czy to miasto nie ma na co wydawać pieniędzy… Drogi drogi i jeszcze raz drogi… Ale jaki Pan taki kram

  • . dodano 8 miesięcy temu

   Miasto to nie tylko drogi. Bardzo dobrze, że w końcu zajęto się placem

 2. !!!! dodano 8 miesięcy temu

  fontanna powinna być częścią ogólnego planu zagospodarowania tego placu. Takiego planu nie ma. Widocznie 120 pracowników ARMS urządziło burzę mózgów i wyszła fontanna.
  Następnym rem będzie budynek mieszkalny lub most.

 3. hahhahahaha dodano 8 miesięcy temu

  inaczej nie można skomentować..tylko hahahahahhahahaha…

 4. obserwator II. dodano 8 miesięcy temu

  Może w końcu miasto Siedlce nabierze widoku miasta z prawdziwego zdarzenia a nie tylko z planów i desek kreślarskich a póżniej wszystko znika.Wiem,że nie wszystkim to się będzie podobało ale trudno jest być zacofanym prymitywem stojącym w miejscu i oglądającym się za przemijającym czasem i powrotem miasta do czasów kiedy ulice były brukowane a na ul.Przechodniej tzw.popularnego Przechodniaka w miejscu gdzie dzisiaj jest Skwer Gen.Sikorskiego stały drewniane budki udające sklepiki a z drugiej strony był postój pojazdów zaprzęgowych czyli popularnych dorożek,czy takiego miasta chcemy ponownie gdzie w tym czasie inne miasta się rozwijają i centra wyglądają zupełnie inaczej niż w naszym mieście a jak widać początek już jest zrobiony czyli skwer przy UM,kolejny park no i skwer w centrum przy pomniku Sikorskiego.

 5. Sławek dodano 6 miesięcy temu

  Brawo za wpis obserwator ll, społeczeństwo naszego miasta to zacofane zombi PiS.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?