SPIN

Tylko jeden hotel zgodził się na mniejsze stawki

Aneta Borkowska czwartek, 31 marca 2022, 13:50 Siedlce

Nie do sal gimnastycznych jak pierwotnie myślano, a do Warszawy trafili uchodźcy, którzy musieli wykwaterować się dziś z siedleckich hoteli. To w związku ze zmianami stawek za przyjęcie uchodźców.

Ta wynosiła na początku 120 zł za dobowe wyżywienie oraz zapewnienie noclegu. Decyzją wojewody zmniejszyła się do 40 zł. Na nową stawkę zgodził się tylko jeden hotel, który miał podpisaną umowę z miastem.

– W pozostałych hotelach przebywało 61 osób. Ale dziś do miejsca zorganizowanego przez wojewodę, a jest to w naszym przypadku Centrum Targowo-Kongresowe GlobalEXPO ostatecznie trafiło 18 osób – mówi Aneta Krajewska, rzeczniczka urzędu.  – 43 osoby znalazły inne miejsca. Okazało się, że część miała tu znajomych, a część rodziny w tym mężów, którzy od jakiegoś czasu w naszym mieście lub okolicach pracowali – dodaje.

Jedynym hotelem, którzy zgodził się na nową stawkę jest Arche, część uchodźców przebywa także w internacie w „Rolniku”.

6 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 3 miesiące temu

  To że J***** nosacz z ul. Pustej się nie zgodził, to chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem? Właścicielowi Arche, który od początku pokazał klasę i wykazał się empatią (w przeciwieństwie do owego nosacza), mógłby buty czyścić lub najwyżej ziemniaczki obierać 🙂

 2. Rozsądek dodano 3 miesiące temu

  Jakoś nikt nie zauważył, że ci uchodźcy mieli tu rodziny a nawet pracujących od lat mężów. No ale lepiej za darmo w hotelu

  • mieszkanka dodano 3 miesiące temu

   No właśnie mnie to zastanawia. Trochę to słabe, że ktoś ma tu męża czy siostrę, a mieszkał w hotelu. Ktoś kto naprawdę potrzebował mógł tu pomieszkać, a nie gdzieś w hali. Słabe

 3. Piotr dodano 3 miesiące temu

  Szacunek dla Pana Władysława Grochowskiego. Jednakże myślę, że nieliczni docenią gest i klasę tego człowieka, reszta tych mądrzejszych będzie z tego żartowała.

 4. Siedlczanin dodano 3 miesiące temu

  GDZIE JEST 500 MIEJSC W AKADEMIKU NA BEMA CO SIĘ TAK CHWALIŁ PREZYDENT ??? I CO NIE MA ? SŁABO !!!!!!!

 5. zyx dodano 3 miesiące temu

  Do siedlczanina. A w czyjej gestii jest akademik? Mam wrażenie, że nie miasta. Trochę logiki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?