SPIN

Głosowanie rozpoczęte – oddaj swój głos

Aneta Borkowska środa, 13 kwietnia 2022, 09:52 Siedlce

Trwa głosowanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy zgłosili blisko 60 inicjatyw, ale nie wszystkie przeszły weryfikację.

Realizacja projektu w ramach budżetu obywatelskiego w ubiegłych latach

Do głosowania zostały zakwalifikowane 42 i tradycyjnie najwięcej dotyczy infrastruktury jak rozbudowa ulicy Maczka wraz z budową chodnika, budowa parkingu wzdłuż bloków Poznańska 18 i 20, budowa ścieżek rowerowych, ale także organizacja Mrowiska czy Różowego Października – to inicjatywa stowarzyszenia RakOut, które chce zorganizować naukę samobadania piersi, ale także kurs gotowania dla osób, które leczą się onkologicznie oraz terapię ruchową dla kobiet po mastektomii.

Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji 10 punktów, które może przyznać jednemu bądź kilku projektom. Głosować można w urzędzie miasta na formularzach, przesłać je pocztą tradycyjną lub zagłosować przez internet. Głosowanie zakończy się 11 maja, zwycięskie inicjatywy poznamy w połowie tego miesiąca, a ich realizacja odbędzie się w 2023 roku. Do wydania w tej edycji są ponad 4 miliony złotych.

3 komentarze

 1. Siedlczanin dodano 3 miesiące temu

  PYTAM SIĘ DLACZEGO PREZYDENT WYRZUCIŁ Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PROJEKT OBUDOWY AMFITEATRU

  • Cześć karol dodano 3 miesiące temu

   Bo był bez sensu napisany

 2. Normalny dodano 3 miesiące temu

  do ..cześć ….. leć do pana zdać relacje ze napisałeś komentarzyk może dostaniesz lizaczka STOP IGNORANCJI MIESZKAŃCÓW

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?