SPIN

Projekt „Seniorze odkryj swoje Siedlce na nowo”

Aneta Borkowska wtorek, 3 maja 2022, 09:32 Społeczeństwo

„Seniorze odkryj swoje Siedlce na nowo” to tytuł projektu, który jest realizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Zadanie skierowane jest do mieszkańców Siedlec powyżej 60 roku życia i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Siedlce.

Zadanie polega na uruchomieniu różnorodnych działań edukacyjno-kulturalnych mających na celu stymulacje kreatywności, aktywizacje twórczą, integrację uczestników, jak również pokazanie jak piękne i bogate historycznie, kulturalnie i turystycznie jest miasto Siedlce. W projekcie zaplanowano warsztaty, cykl spotkań z ciekawymi ludźmi (przewodnik, historyk, literaturoznawca), Przegląd Twórczości Senioralnej. Przy realizacji zadania organizację wspomagać będą wolontariusze działający przy Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Odbyło się już pierwsze spotkanie – były to warsztaty integracyjno-aktywizujące.

Kontakt: Beata Prokurat, Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach, tel. 510-756-437.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?