SPIN

Ustalono zabójcę księdza?

Aneta Borkowska środa, 4 maja 2022, 12:09 Siedlce

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ma podejrzanego o zabójstwo 35-letniego księdza. Franciszkanin Adam Ś. zginął od trzech ciosów w tył głowy 11 listopada ubiegłego roku w parku miejskim. Według prokuratury to się 23-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego Rafał J.

Miejsce w parku, w którym zginął ksiądz

– Rafał J. dziś usłyszał zarzut zabójstwa. Przebywa w areszcie tymczasowym jako podejrzany o zabójstwo 49-letniej kobiety w Sokołowie Podlaskim – mówi prokurator Krzysztof Czyżewski. – Za popełnione czyny grozi mu dożywocie – dodaje.

Rafał J. miał zamordować 49-letnią Ukrainkę w połowie stycznia tego roku. Sposób działania w obu zabójstwach był podobny dlatego śledczy poddali je wnikliwej analizie. Ukrainka zginęła od 10 ciosów młotkiem w głowę.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Teraz prokuratura będzie kompletowała materiał dowodowy oraz ekspertyzy kryminalistyczne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?