SPIN

Pawilon dla 160 więźniów otwarty

Aneta Borkowska wtorek, 10 maja 2022, 11:47 Siedlce

Na terenie siedleckiego zakładu karnego trwa oddanie do użytku nowego pawilonu mieszkalnego dla 162 osadzonych, którzy będą brać lub już biorą udział w programie „praca dla więźniów”.

W tym momencie w zakładzie znajduje się 700 osadzonych. Cele w nowym pawilonie są 4-5 osobowe. Zasiedlenie planowane jest na przełomie maja i czerwca.

Nowy budynek spełnia wszystkie standardy europejskie z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózku. Pawilon posiada wiele udogodnień związanych z bezpieczeństwem. W budynku i jego otoczeniu zastosowano nowoczesny system monitoringu, zainstalowano wiele zabezpieczeń techniczno-ochronnych, systemów alarmowania. Zatrudnienie znajdzie dodatkowych 20 funkcjonariuszy.

Koszt inwestycji wyniósł około 9 mln zł. Środki na budowę obiektu zostały zabezpieczone w ramach programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2017-2020.

Komentarze (1)

  1. Ehh dodano 1 rok temu

    Zamiast powoli wynosić się z aresztem z centrum miasta, to inwestuje się dalej w to miejsce… Co za bezsens

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?