SPIN

Święto w szpitalu – dwie ważne inwestycje ukończone

Aneta Borkowska środa, 11 maja 2022, 12:22 Siedlce

Centrum udarowe i zespół poradni dla kobiet i dzieci oficjalnie otwarte. Dziś dwie ważne uroczystości w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim.

Otwarcie centrum udarowego i zespołu poradni dla kobiet i dzieci w szpitalu wojewódzkim

Centrum udarowe w szpitalu wojewódzkim

Zespół poradni dla kobiet i dzieci to długo wyczekiwana inwestycja. Mieści się w zmodernizowanym budynku dawnej kotłowni siedleckiego szpitala wojewódzkiego. Budynek szpitala został gruntownie przebudowany, wyremontowany i wyposażony. Do centrum przeniesione zostaną poradnie: ginekologiczna z gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, gabinet USG i położnej, poradnia laktacyjna, ginekologiczno-położnicza, pracownia wczesnej rehabilitacji poporodowej, a także szkoła rodzenia. Gabinety wyposażone zostały m.in. w fotele ginekologiczne, aparaty USG, kolposkop, stacjonarny aparat KTG. Znajdą się tam również poradnie dziecięce z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, w tym: kardiologiczna, diabetologiczna, neonatologiczna, neurologiczna, nefrologiczna, zdrowia psychicznego.

Centrum udarowe w szpitalu wojewódzkim

Centrum udarowe w szpitalu wojewódzkim

Z myślą o kompleksowym podejściu do pacjentów zakupione zostało również wyposażenie medyczne wykorzystywane w pandemii Covid-19, w tym: suszarka do narzędzi, pistolety do mycia narzędzi, aparat do mycia narzędzi parą, lampy UV przepływowe, respirator dla noworodków, jednorazowy pas KTG, samochód transportowy oraz ambulans sanitarny.

Zespół poradni dla kobiet i dzieci w szpitalu wojewódzkim

Całkowity koszt obu inwestycji o ponad 26,2 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego wyniosło ponad 19,9 mln zł, a środki z Unii Europejskiej to 5,9 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana w ramach dotacji z budżetu samorządu województwa mazowieckiego i Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Zespół poradni dla kobiet i dzieci w szpitalu wojewódzkim

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?