SPIN

Druga odsłona akcji “Ubierz żołnierza ukraińskiego”

Aneta Borkowska czwartek, 12 maja 2022, 13:26 Siedlce

Akcja “Ubierz żołnierza ukraińskiego” to organizowana przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach zbiórka najpotrzebniejszych darów dla Ukraińskiej Armii.

W pierwszej edycji zbierane były elementy wojskowego umundurowania. Inicjatywa ta okazała się bardzo potrzebna, a zebrane dary trafiły do obrońców Mariupola. Teraz organizatorzy skupiają się nie tylko na wojskowej odzieży, ale także na innych produktach, niezbędnych do przetrwania w tych ciężkich warunkach, w jakich znaleźli się żołnierze.

Najpotrzebniejsze teraz są: tabletki, proszki, płyny do uzdatniania wody pitnej / staza taktyczna (potocznie zwana opaską zaciskową) – potrzebne są te stazy z atestem / latarki czołowe / składane noże / koszulki T-shirt w kolorze wojskowym / buty letnie / kurtki letnie w kolorze khaki / czapki w kolorze wojskowym / krem i maszynki do golenia / napoje energetyczne i izotoniczne / konserwy / suchary

Pierwsza odsłona akcji

Punkt zbiórki znajduje się w naszym Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. Brzeskiej 37 w Siedlcach (wejście od parkingu kościoła pw. Ducha Świętego). Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 16.00 – 20.00. Akcja trwa do 31 maja.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?