SPIN

Wystawa fotografii Andrzeja Rucińskiego „Zaraz wracam”

Aneta Borkowska niedziela, 15 maja 2022, 08:21 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 maja (czwartek) o godz. 18. do Galerii Fokus na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Rucińskiego „Zaraz wracam”.

To retrospektywna wystawa fotografii wykonanych w różnych technikach fotograficznych, będącą podsumowaniem czterdziestu lat twórczości artystycznej. Andrzej Ruciński jest fotografem, pedagogiem, twórcą i animatorem kultury w dziedzinie fotografii. Jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików. Od wielu lat prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w galeriach w całym kraju. Jego ulubione tematy to portret, krajobraz i miasto.

Od roku 1981 zawodowo zajmuje się upowszechnianiem fotografii w Siedlcach. Inicjator i uczestnik wielu wystaw, plenerów i akcji fotograficznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2001 roku powołał Grupę Twórczą Fotogram – pierwszą w Siedlcach formalną grupę fotograficzną. Jest pomysłodawcą i od dwudziestu siedmiu lat komisarzem Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych ,,Podlaski Przełom Bugu’’, należących do najważniejszych imprez tego typu w kraju. Od 2007 r. jest kuratorem Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury, w której prezentowane są prace uznanych artystów z Polski i zagranicy.

Wystawa czynna do 24 czerwca.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.