SPIN

Więźniowie posadzili las

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 maja 2022, 07:30 Siedlce

Osadzeni z Zakładu Karnego w Siedlcach po raz kolejny zaangażowali się w działania na rzecz ochrony środowiska. Dzięki wspólnej pracy z leśnikami, za kilka lat powstanie piękny, młody las.

Współpraca więźniów i leśników to jeden z elementów zawartego przez Zakład Karny w Siedlcach i Nadleśnictwo Siedlce porozumienia. Przedsięwzięcie stanowi kontynuację programu „Praca dla więźniów” i tworzy nowe możliwości w zakresie resocjalizacji skazanych.

– Ta współpraca to korzyści i dla Służby Więziennej, dla leśników jak i samych osadzonych. Nie ma lepszego miejsca do resocjalizacji niż miejsce pracy. W 2016 roku kiedy uruchomiliśmy program tak naprawdę 20 procent więźniów pracowało. Dzisiaj ponad 90 procent więźniów, którzy mogą pracować, pracuje – podkreślił dyrektor Marcin Sławecki, który od początku wspiera działania Służby Więziennej i Lasów Państwowych.

Sadzonki drzew iglastych pojawiły się na obszarze prawie 2 hektarów. Dzięki wspólnym działaniom na terenie obszarów leśnych Nadleśnictwa Siedlce powstanie młody las z niemal 10 tys. drzew.

www.sw.gov.pl

Komentarze (1)

  1. Galareta dodano 1 miesiąc temu

    A Trybiki, Ajtuje, Szcurki, Terror, Misiek z Pulaskiego tez byli?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?