SPIN

Pięciu pijanych kierowców

Aneta Borkowska wtorek, 24 maja 2022, 06:39 Siedlce

Siedleccy policjanci w miniony weekend zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Dodatkowo dwóch z nich w ogóle nie posiadało uprawnień do kierowania, a kolejny złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany w Wiśniewie. 26-letni mieszkaniec gminy Zbuczyn miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania autem. Kolejny wyeliminowany z ruchu został 24-letni mieszkaniec gm. Skórzec, który uderzył w ogrodzenie posesji w miejscowości Dąbrówka Wyłazy. Kierujący mercedesem miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Trzeci nietrzeźwy kierowca dachował na ul. Warszawskiej w Siedlcach. 25-latek nie zapanował nad Lexusem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Następny nietrzeźwy uderzył w ogrodzenie posesji w miejscowosci Wólka Wołyniecka. Po zatrzymaniu, kierowca BMW „wydmuchał” prawie 2 promile, a ponadto ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Brakiem rozsądku wykazał się także 18-latek, który na terenie Siedlec zderzył się ze znakiem „droga z pierwszeństwem przejazdu”. Po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli auto oraz kierującego, który miał prawie 0,5 promila alkoholu we krwi. Nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości czeka ich teraz odpowiedzialność karna i finansowa.

autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?