SPIN

Znamy wyniki budżetu obywatelskiego

Aneta Borkowska środa, 25 maja 2022, 06:44 Siedlce

Znamy zwycięskie projekty w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. 16 z największą liczbą głosów zostanie zrealizowanych.

Wśród finałowej szesnastki są m.in: przebudowa ulicy Bocznej (to inicjatywa która zdobyła najwięcej głosów), remont nawierzchni chodnika przy ulicy Rawicza, plac zabaw przy SP nr 8., fragment ulicy przy Maczka, wymiana oświetlenia na osiedlu Topolowa, cyfryzacja Miejskiej Biblioteki Publicznej, impreza motoryzacyjna „Cztery pory roku”.

W tegorocznym głosowaniu siedlczanie oddali rekordową ilość ponad 14 tys. głosów. Rekordowo duża była także liczba tych nieważnych – ponad 1700. Dodatkowo sprawa tegorocznego głosowania trafiła do prokuratury rejonowej. Okazało się, że były głosy „oddane” przez osoby zmarłe.

Do wydania było nieco ponad 4 mln zł.

4 komentarze

 1. Monika dodano 1 rok temu

  Ciekawe, czy realizacja tegorocznych projektów będzie analogiczna do zeszłego roku. Np. Parking wzdłóż Chrobrego? Nie wiedziałam, że wdłóż ulicy to 8 miejsc parkingowych pod biblioteką! Żenada! Robią co chcą! Byle zamknąć ryja😔

 2. ... dodano 1 rok temu

  Do pani Moniki.

  Drogą Pani, na ul. Chrobrego, parking jest w miejscu dawnego trawnika. Wjeżdża się w głąb. Nowo powstały parking, nie jest 'wzdłuż ulicy' jak Pani twierdzi.
  Proszę się douczyć, znaczenia słów 🙂

 3. Kierowca dodano 1 rok temu

  A gdzie, jak i do kiedy można zgłaszać propozycje projektów do budżetu 2024?!

 4. Pani Moniko dodano 1 rok temu

  Nazwę projektu ustala autor, podobnie jak zakres rzeczowy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?