SPIN

Prezydent bez wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu

redakcja wtorek, 28 czerwca 2022, 12:15 Aktualnie, Siedlce

Siedleccy radni nie udzielili wotum zaufania Andrzejowi Sitnikowi. 8 osób było za, 7 przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.

„Pana prezydentura jest jak jednokierunkowa ulica pana imienia, ale niestety ulica ta jest nieprzejezdna” – powiedział podczas swojego wystąpienia radny Robert Chojecki.

Radni opozycji, kolejny rok z rzędu, zarzucili Andrzejowi Sitnikowi, że nie podejmuje z nimi dialogu, a sposób sprawowania przez niego władzy nazwali aroganckim, wypominali także, że mają trudności w uzyskiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi finansów miejskich spółek.

Robert Chojecki powiedział, że przez ostatni rok nie zmieniło się nic co sprawiłoby, żeby mógł zagłosować za udzieleniem wotum zaufania Andrzejowi Sitnikowi. – Moim zdaniem od kilku lat funkcjonujemy w kryzysie dialogu. Inicjatywy, rozmowy, petycje, interpelacje są przez pana ignorowane, ale serwuje nam się informacje przez social media – tłumaczył. Radny dodał, że jego zdaniem Siedlce tracą charakter ponadregionalny. – Jest wiele inicjatyw, ale są to inicjatywy mieszkańców. Chojecki zarzucił Sitnikowi, że ten nie reprezentuje wszystkich mieszkańców. – Miałem nadzieję, że będziemy razem budować przestrzeń dla miasta, a budujemy jednokierunkową ulicę pana imienia, ale niestety ulicę nieprzejezdną. Ze sportu, w którym realizował się pan przez tyle lat, na grunt samorządowy przeniósł pan jedynie matę.
Chojecki negatywnie ocenił działalność prezydenta w dobie Covid-19 a także w sprawie pomocy Ukrainie (Najpierw podajcie informację że jest 500 miejsc w akademiku, a potem tego nie dementujecie). Inny zarzut skierowany pod adresem prezydenta to trudności w uzyskaniu przez radnych dostępu do informacji.

AKTUALIZACJA: Prezydent nie uzyskał także absolutorium za wykonanie budżetu. Za było 9 radnych, 3 zagłosowało przeciw, 11 wstrzymało się od głosu.

Andrzej Sitnik: dziękuję tym, którzy zagłosowali za i mam nadzieję, że mimo wszystko innych da się przekonać. Liczyłem, że w tym roku będzie więcej inwestycji, ale to co się dzieje dziś w kraju niestety na to nie pozwala.

 

 

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?