SPIN

Siedlczanka straciła pieniądze

Aneta Borkowska czwartek, 30 czerwca 2022, 06:05 Społeczeństwo

Do siedleckiej policji zgłosiła się 53-latka, która została oszukana i straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta chciała pomóc znajomej, która telefonicznie poprosiła o pożyczkę.

– Do siedlczanki, na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która poprosiła o pożyczenie pieniędzy ponieważ jej mąż spowodował poważny wypadek drogowy. Poszkodowana uznała, że dzwoni do niej bliska znajoma i obiecała przekazać jej gotówkę jaką posiadała w domu. Ustaliły, że pieniądze odbierze przysłana przez rozmówczynię kobieta – mówi rzeczniczka komendy Agnieszka Świerczewska. – Kilka godzin później poszkodowana zadzwoniła do znajomej z pytaniem czy sprawa wypadku została załatwiona. Wtedy dowiedziała się, że została oszukana – dodaje.

Policja kolejny raz apeluje o ostrożność i rozwagę przy tego typu sprawach. Za każdym razem tego tupu telefony trzeba weryfikować. Policja podkreśla też, że spraw wypadków nie „załatwia się” poprzez zapłacenie pieniędzy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?