SPIN

Problemy na chirurgii – poszło o podwyżki

Aneta Borkowska piątek, 1 lipca 2022, 21:25 Siedlce

Trudna sytuacja na chirurgii ogólnej i naczyniowej w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach. Oddział stracił 6-7 chirurgów kontraktowych. Władze spółki nie doszły z nimi do porozumienia w sprawie wynagrodzenia.

Szpital ogłosił konkurs ofert na udzielanie świadczeń przez lekarzy w ramach kontraktu na czas od 1. lipca do 31.marca 2025. Prezes spółki Marcin Kulicki twierdzi, że chirurdzy, którzy pracowali do tej pory zażądali dwukrotności dotychczasowych stawek.

Jeśli przystałbym na żądania tej grupy, w kolejce ustawiłoby się kolejnych 400 lekarzy i mieliby rację. Stawki jakie zaproponowali chirurdzy, to stawki „SOR-owskie” – mówi.

Prezes zapewnia, że oddział działa i będzie działać, a do pracy na nim będą czasowo skierowani chirurdzy z centrum onkologii. Kulicki apeluje, żeby nie straszyć pacjentów choć jak przyznaje, może pojawić się „trochę bałaganu”.

Prezes nie był w stanie powiedzieć czy na najbliższe dni są zaplanowane zabiegi, a jeśli tak, czy zostaną wykonane. – Wygranych tej sytuacji nie ma. Ja nie wygrałem i lekarze nie wygrali – podsumował Kulicki.

Dzisiaj spółka ogłosiła kolejny konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.

3 komentarze

  1. Znawca dodano 5 miesięcy temu

    Czyli żądania lekarzy byłyby słuszne, bo tych 400 dostałoby podwyżkę, ale chirurgów trzeba wykorzystać, żeby pracowali za najniższą stawkę. No tak, w końcu w rękawie prezes chowa swojego asa, na każde miejsce ma już pewnie chętnych 10 lekarzy ze wschodu gotowych pracować za grosze. Szkoda, że w pogoni za wynikiem finansowym zapomniał co to jest ludzka solidarność.

  2. king dodano 5 miesięcy temu

    ile???

  3. An dodano 5 miesięcy temu

    Ma rację Prezes, lekarze sa bardzo roszczeniowi. Covid sie skończył i wypłaty covidowe też.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?