SPIN

Koncert zespołu B6 w ramach MOK Summer Music Festival

Aneta Borkowska sobota, 23 lipca 2022, 06:41 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 4 sierpnia (czwartek) o godzinie 19. na skwer przy fontannie na koncert zespołu B6 w ramach MOK Summer Music Festival.

Zespół B6 to obiecujący skład z Lublina. Na froncie wschodzącej polskiej alternatywy dominuje ciemny głos o soulowych inspiracjach. Gitarowe brzmienia, elektroniczne synthy i głęboka, piaskowa barwa wokalu to pigułka B6. Eklektyczne rozwiązania budują pop-rockowy styl, romansujący z innymi gatunkami. Warstwa tekstowa malowana jest kolażem emocji, w odpowiedzi na niewyrozumiałą rzeczywistość.

Jesienią zespół wydał album „Smugi”, który zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż muzyczną łączącą elementy szlachetnego popu i rockowego pazura. „Smugi” to futurystyczne synthy w kontraście z elementami brzmień lat 1990/2000. Martyna Sabak – wokalistka zespołu – z zawodu jest farmaceutką i dba o odpowiednie stężenie witaminy B6 w ludzkich organizmach.

Zespół B6 wystąpi w składzie: Martyna Sabak – śpiew, Kuba Stasikowski – gitara, Arek Borzęcki – bas, instrumenty klawiszowe, Piotr Karczewski – perkusja.

W przypadku niekorzystnej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63. Festiwal dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Siedlce z programu Profilaktyki Uzależnień.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.