SPIN

„Mamy zabezpieczone ciepło” – konferencja w sprawie PECu

Aneta Borkowska środa, 7 września 2022, 15:17 Siedlce

Trwa konferencja prasowa w urzędzie miasta. Tematem jest sytuacja w Przedsiębiorstwie Energetycznym. Przypomnijmy ponad 50 pracowników PECu wysłało pismo do radnych miasta z informacją o dramatycznej sytuacji spółki.

W piśmie twierdzili, że prace modernizacyjne, mogą nie zakończyć się przed początkiem sezonu grzewczego, a to może skutkować tym, że kaloryfery w siedleckich mieszkaniach będą zimne.

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że na dziś do końca marca mamy zabezpieczone paliwa na zapotrzebowanie na ogrzewanie i ciepłą wodę – mówi Andrzej Sitnik, prezydent miasta. – Mamy zapas miału, mamy podpisane umowy. Mamy też na pierwszy kwartał zabezpieczony gaz. Osoby które mówią inaczej, chcą wprowadzić tylko niepokój – dodał.

Marzena Komar, preseska PECu dodała, że nawet jak na rynku zabraknie węgla to momentalnie zostaną uruchomione kotły gazowe. – Nie ma możliwości, aby siedlczanie marzli, bo taka zmiana jest niemal natychmiastowa – tłumaczy.

W piśmie pracownicy zarzucili prezesce niewłaściwe zarządzanie spółką, bo w ciągu ostatniego 1,5 roku doszło już cztery razy do zmiany na stanowisku dyrektora do spraw technicznych.

– Do tej pory Przedsiębiorstwo pracowało spokojnie, jak zostałam prezesem to zdałam sobie sprawę, że trzeba bardzo szybko zrobić dużo rzeczy, bo jeśli byśmy nie skończyli inwestycji to od 1 stycznia 2023 moglibyśmy płacić milionowe kary – mówi Marzena Komar. – I nawet jeśli zdjęłam kogoś z tego stanowiska to nadal ma porównywalne wynagrodzenie, ale mniejszą odpowiedzialność. Nie uważam więc, że ktoś został skrzywdzony. Dla mnie wyznacznikiem jest podejście do pracy i czasem niestety rotację muszę wprowadzać – dodaje.

Spotkanie prezydenta z pracownikami PECu było nagrywane. Jak tłumaczy Sitnik nie po to, by później wyciągnąć wobec nich konsekwencje, ale by w razie jakichkolwiek wątpliwości można było odtworzyć nagranie. – Na początku spotkania o tym powiedziałem i nie usłyszałem głosów sprzeciwu. Planujemy jeszcze kolejne spotkania i chciałem mieć nagranie, gdyby ktoś ewentualnie powiedział, że na poprzednim była mowa o czymś innym – mówi Sitnik.

11 komentarzy

 1. Fabian dodano 1 rok temu

  Akurat prawda. Buc i Bucowa warci siebie nawzajem

 2. Do Fabian dodano 1 rok temu

  Nie chcesz ciepła? Oddaj innym. Inaczej sam będziesz bucem wartym siebie.

 3. 897 dodano 1 rok temu

  Wszystko zrobione na pokaz…. A ta Kobieta jest chora…niech idzie się leczyć

 4. PEC dodano 1 rok temu

  Nikt nie został skrzywdzony ….czyżby ???? a były dyrektor, który sprawiedliwości musiał dochodzić w sądzie, a co z kierownictwem ZPID lub Spec ds BHP. sami odeszli …. A co z innymi którzy odeszli bo byli nękani…

  • Anija dodano 1 rok temu

   DOKŁADNIE

  • Ja dodano 1 rok temu

   A pani ,,prezes" ma świadomość ile osób już trafiło na kardiologię lub do psychiatry

 5. siedlczanin dodano 1 rok temu

  a jaką specjalność lekarska ma osoba " 897 " twierdząc , że prezes jest chora.

 6. Nagrywanie spotkania dodano 1 rok temu

  żeby zastraszyć pracowników?

  Metody jak z czasów głębokiego PRL…

 7. Fan dodano 1 rok temu

  Ciekawe ilu z tych podpisanych pracowników to Ci którzy za prezesury K.T podczas pracy rozwozili ulotki i wieszali plakaty wyborcze.

 8. Zorro dodano 1 rok temu

  Sitnik ośmiesza siebie ale to nie jest problem bo mieszkańcy wiedzą że to pierwsza i ostatnia kadencja ,problem jest inny ,posprzątać po nim będzie ciężko .

 9. Piotr dodano 1 rok temu

  dobrze że ja już w tym mieście nie mieszkam… te władze i pseudo-managerowie to jakaś pomyłka! Gratuluje mieszkańcom… jesteście super! oby podobnie na następne wybory. Wtedy nie przyznam się że się w Siedlcach urodziłem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?