SPIN

Filmowe Rekolekcje: „Johnny”

Aneta Borkowska niedziela, 11 września 2022, 10:53 Kultura

NoveKino zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. We wtorek (20 września) o godz. 19. będzie można obejrzeć film biograficzny „Johnny”.

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Reżyseria: Daniel Jaroszek / Scenariusz: Maciej Kraszewski / Gatunek: biograficzny / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2022 / Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.