SPIN

Zatrzymany sprawca kradzieży sklepowych

Aneta Borkowska środa, 14 września 2022, 06:10 Siedlce

Siedleccy policjanci interweniowali w sprawie 57-letniego mężczyzny, który został zatrzymany za kradzież w sklepie spożywczym.

– Na ogół tego typu sprawy kończą się postępowaniem mandatowym, jeśli wartość przywłaszczonych rzeczy jest niewielka – mówi rzeczniczka komendy Agnieszka Świerczewska. – Policjanci wylegitymowali mężczyznę, a następnie przeprowadzili dokładną kontrolę osobistą. Zainteresował ich fakt, że zatrzymany miał przy sobie 6 zegarków różnych marek, które jak twierdził stanowią jego własność. Mundurowi dokonali jeszcze przeszukania w miejscu jego zamieszkania. Tam znaleziono jeszcze dwa zegarki. Po sprawdzeniu okazało się, że czasomierze zostały ukradzione w jednej z sieci handlowych ze sprzętem RTV w Siedlcach – dodaje.

Wartość odzyskanych zegarków to kwota prawie 9 tysięcy złotych. 57-latek usłyszał już zarzuty kradzieży za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszych losach zadecyduje Sąd.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?