SPIN

Premiera spektaklu Teatru ES „Ziemia niczyja”

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 października 2022, 06:18 Aktualnie, Kultura

W niedzielę (9 października) o godz. 16:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu pt. „Ziemia niczyja” w wykonaniu aktorów Teatru ES.

Tytułowa „Ziemia niczyja” to nasza planeta w 2222 r. tonąca w toni ton śmieci. Ludzie żeby móc dalej żyć, przenieśli się już dawno na inne planety: Ziemię Prim i Ziemię 2. Na fabularnej szachownicy autor sztuki, Adam Biernacki rozstawia pionki: czworo bohaterów, dwie pary z różnych, zwaśnionych ze sobą planet, które w różnych celach przylatują statkami kosmicznymi na zdewastowaną Ziemię. Czy będą nieziemskie emocje? Czy będzie kosmiczna miłość? Na pewno będą znane szlagiery muzyczne i pyszna zabawa podczas tego widowiska science-fiction, zwłaszcza że w konstrukcji sztuki pozostawiono pole do improwizowanych popisów – zarówno aktorów, jak i widzów (młodzieży i dorosłych). Niewątpliwym atutem tej sztuki jest to, iż w zabawny sposób mówi się w niej o bynajmniej niezabawnych kwestiach dotyczących ekologii.

Scenariusz: Adam Biernacki / Reżyseria: Robert Protasewicz / Obsada: Teatr ES – Urszula Gotowicka, Dorota Kaczorek, Maciej Czapski, Robert Protasewicz

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.