SPIN

Remont dworca kolejowego się przedłuża

Aneta Borkowska wtorek, 15 listopada 2022, 07:07 Siedlce

Pasażerowie PKP muszą uzbroić się w cierpliwość. Będzie ponad półroczne opóźnienie w otwarciu dworca kolejowego. Modernizacja się przedłuża ze względu na problemy z dostępnością materiałów budowlanych i konieczność przeprojektowania części inwestycji.

Zamontowano już nowe okna i drzwi oraz instalacje. Udało się także skuć starą elewację i zakończyć prace w piwnicy. Do wykonania pozostaje wciąż całe wnętrze dworca.

Modernizacja rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku i zgodnie z planem miała zakończyć się w tym miesiącu. Pierwotnie koszt remontu szacowano na 19 mln zł, ale PKP już zastrzega, że te na pewno wzrosną. Budynek ma być gotowy latem przyszłego roku.

3 komentarze

 1. Lololo dodano 1 rok temu

  Za pół roku też nie skończą. Oddawanie lokali w budynku przewidziane na 4 kwartał 2023

 2. fryderyk wielki dodano 1 rok temu

  Każdy inteligentny człowiek może się domyśleć kto mógł polecić firmę remontującą ten dworzec.

  • obserwator II. dodano 1 rok temu

   Nie trzeba specjalnie myśleć kto podsuwa takie propozycje.Największych budowniczych mieliśmy w czasach odbudowy Warszawy ze zniszczeń wojennych a dworzec nie był w ostatnich czasach zniszczony więc remont może trwać i trwać liczę,że do czasów wyborów zostanie zakończony i nastąpi otwarcie z polityczną pompą wiadomo kogo i jakiej opcji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?