SPIN

Już w nocy na drogi wyjechał sprzęt

Aneta Borkowska czwartek, 24 listopada 2022, 08:24 Siedlce

W Siedlcach i regionie w nocy nasypało śniegu, opadów możemy spodziewać się dziś przez cały dzień. A więc na drogach panują trudniejsze warunki, do tej pory doszło w mieście do 4 kolizji. Od nocnych godzin na miejskich ulicach pracują solarki i pługi.

– W pierwszej kolejności zajmujemy się wiaduktami, podjazdami, tunelem oraz głównymi ulicami i trasami MPK – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg. – Wyjechał także sprzęt, który posypuje chodniki – dodaje.

Dodatkowo przypominamy, że obowiązkiem właścicieli oraz zarządców nieruchomości i posesji jest dbanie o stan nawierzchni przyległych chodników, czyli zapobieganie śliskości i usuwanie śniegu. W przypadku niewywiązywania się z tego obowiązku można dostać mandat. Policja apeluje także o o odśnieżanie samochodów, jeśli tego nie zrobimy grozi nam mandat do 3 tysięcy złotych, za nieodśnieżone światła lub tablice rejestracyjne – 300 zł i 8 punktów karnych.

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?